Investíciám do nehnuteľností sa v roku 2016 bude dariť, tvrdí Colliers

Investíciám do nehnuteľností sa v roku 2016 bude dariť, tvrdí Colliers

Investori v celosvetovom meradle majú a budú mať chuť investovať do nehnuteľností. Uvádza to medzinárodná poradenská spoločnosť Colliers vo svojej správe Globálny investičný výhľad 2016.

Pri nehnuteľnostiach sa investori zamerajú najmä na primárne cieľové trhy s nižšou mierou rizika a so stabilnými ekonomickými podmienkami, píše Colliers International Group. Na sekundárnych trhoch k investičnej aktivite povedú nízke úrokové sadzby. Výsledky prieskumu medzi investormi potvrdzuje aj objem transakcií za prvých deväť mesiacov roku 2015. Vo svete sa do nehnuteľností investovalo 625 miliárd amerických dolárov, čo bol medziročný nárast o 11 percent.

Nastal čas bezpečných investícií

“Správa komplexne popisuje ekonomické zdravie a náladu na hlavných teritóriách, ktoré slúžia ako užitočný ukazovateľ pre budúci vývoj lokálnych trhov na celom svete,” hovorí John B. Friedrichsen, finančný riaditeľ Colliers International. “Správa naznačuje, že dni, keď sa nehnuteľnosti predávali z jedného fondu na druhý, sa už skončili a štandardné sú dlhodobé bezpečné investície na kľúčových trhoch. Vzhľadom na veľké objemy naakumulovaného kapitálu je zrejmé, že na druhom konci rizikového spektra budú investori neustále hľadať príležitosti, a to najmä v menej prestížnych mestách a na zotavujúcich sa trhoch,” dodáva J. B. Friedrichsen.

Z vyše 600 investorov, ktorých spoločnosť Colliers oslovila, viac ako polovica (52 perc.) v roku 2016 investície do nehnuteľností zvýši, kým zníženie plánuje len 11 perc. Investície do realít budú teda kontinuálne rásť aj tento rok.

Pokračovanie článku