Balkón Velux Cabrio dá podkroviu priestor tam, kde by ste to nečakali

Balkón Velux Cabrio dá podkroviu priestor tam, kde by ste to nečakali

Po úspešnom štarte strešných okien novej generácie uviedol Velux na trh inovovaný strešný balkón Velux Cabrio. V porovnaní so svojím predchodcom vyniká modernejším vzhľadom, vyššími tepelnými úsporami a lepšími funkčnými vlastnosťami.

Strešný balkón je jednoduchým riešením, ako možno v podkroví získať nový, nečakaný priestor. Velux Cabrio splýva s rovinou strechy, nenarúša jej celkový vzhľad a v zatvorenom stave pôsobí ako klasická kombinácia strešného a doplnkového okna. Zoštíhlené rámy okien vpúšťajú do podkrovia dostatok denného svetla.

Strešný balkón Velux Cabrio je súčasťou produktovej kategórie Premium a má niekoľko dôležitých prvkov:

  • nízkoenergetické trojsklo – z pohľadu vzduchovej prievzdušnosti sa zaraďuje do najvyššej kategórie, triedy 4. Hodnota hlukového útlmu nízkoenergetického trojskla je 37 dB. Trojsklo tiež účinne bráni tepelným stratám, ku ktorým by inak mohlo dochádzať.
  • samočistiaca vrstva – vďaka nej sa nečistoty z vonkajšieho skla odstránia počas najbližšieho dažďa.
  • vrstva proti roseniu vonkajšieho skla – špeciálna úprava v podobe zvýšenia povrchovej teploty skla zabraňuje nežiaducej kondenzácii.
  • drevené vyhotovenie strešného balkóna.
  • ventilačná klapka – čerstvý vzduch prúdi do miestnosti aj pri zatvorenom okne, čo zabezpečuje neustálu cirkuláciu ovzdušia.
  • zabudovaný filter proti prachu a hmyzu – postará sa o kvalitnejší vzduch, pretože zabráni hmyzu a prašným časticiam vstúpiť do interiéru.
  • systém Thermotechnology – riešenie, ktoré využíva kvalitné izolačné materiály v konštrukcii okna. Spolu so špeciálnym tesnením vytvárajú príjemné vnútorné prostredie bez zbytočného prievanu.

Pokračovanie článku